Společnost Chrysler Group LLC obdržela nejvyšší ekologické ocenění za závod v Michiganu

13. 4. 2010  |  Novinky

Závod Trenton South Engine Plant je prvním zařízením na výrobu motorů pro vozidla, které obdrželo Zlatý certifikát LEED.

Závodu South Engine Plant ve městě Trenton (Michigan) byl udělen Zlatý certifikát zeleného stavebního systému LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), za to, že splnil nejvyšší normy na ochranu životního prostředí. Ve skutečnosti je Trenton jedním ze čtyř závodů na výrobu automobilů, který obdržel certifikaci LEED a jediný závod na výrobu motorů na světě, který získal zmíněné ocenění.

Guvernérka státu Michigan Jennifer M. Granholmová a jiní místní politici se přidali k vedoucím pracovníkům Chrysler Group a zaměstnancům závodu, aby oslavili toto ocenění při příležitosti vyrobení prvního nového motoru Pentastar V-6.

Standard LEED, spravovaný neziskovou organizací  United States Green Building Council, představuje komplexní systém pro definování, posuzování a ověření „zelených budov”. Certifikace v rámci národního uznávacího programu vychází z přísných standardů v pěti klíčových oblastech: plánování staveniště, vodní hospodářství, energie, použité materiály a kvalita vnitřního prostředí. 

Závod Trenton South byl navržen tak, aby výroba v něm byla efektivní, ale aby zároveň měl minimální dopady na životní prostředí. Byl vybudován na místě po demolici a navržen tak, aby splňoval nejvyšší standardy ochrany životního prostředí, a to v průběhu celého životního cyklu zařízení.

Díky svému novátorskému designu i díky pozornosti věnované detailům snížil závod Trenton South Engine Plant své emise CO2 o více než 12 000 tun měsíčně – což je ekvivalent spotřeby elektrické energie téměř tisíce domácností. Nový závod také snižuje použití celkové energie o 39 procent, což povede k úsporám ve výši 1,25 milionů dolarů ročně. Celková spotřeba vody byla snížena o 5,7 milionu litrů za rok ve srovnání s předchozím výrobním zařízením. K příznivosti vůči životnímu prostředí přispívají účinnější izolace, efektivnější výrobní proces a účinnější zářivkové osvětlení i systémy topení a chlazení.

Chrysler Group získala ocenění Zlatý certifikát LEED Gold díky dvěma projekčním/inženýrským firmám BEI Associates, Inc. z Detroitu a Harley Ellis Devereaux z Southfieldu (Michigan), a společnosti pro realizaci staveb Walbridge z Detroitu.

 Modely vozů

Caliber
Journey
Nitro